TeamSpeak 3

TeamSpeak 3 to najnowasza wersja świetnego komunikatora głosowego. Ze względu na konferencyjny charakter połączeń doskonale sprawdza się jako komunikator w grach sieciowych ze szczególnym wskazaniem na gry drużynowe.

 

Podstawową zaletą tego komunikatora jest śladowe użycie zasobów komputera (więcej mocy zostaje dla gry) i wyjątkowo łatwy sposób zestawiania rozmów wieloosobowych.


Bezpłatny ogólnodostępny serwer TeamSpeak3

w Sieci Theridion znajduje się pod adresem:

 

ts3.theridion.pl

 

Nick może być dowolny, pamiętajmy jednak o netykiecie.

Miejsce na hasło pozostawiamy puste.

 

INSTALACJA

Program instalacyjny klienta TeamSpeak3 najlepiej pobrać bezpośrednio ze strony producenta TeamSpeak.com Mamy do dyspozycji instalatory dla systemów: MacOsX, Linux, Android, iOS, FreeBSD.

Po ściągnięciu klikamy na plik i instalujemy program. Następnie możemy doinstalować spolszczenie dostępne TUTAJ postępując zgodnie z instrukcją w załączonym do spolszczenia pliku readmy. Uruchamiamy TeamSpeak3 i jeśli instalacja przebiegła pomyślnie, mamy polską wesję programu.

 

KONFIGURACJA

Najlepsze efekty jakości dźwięku uzyskamy wykorzystując podłączone do komputera słuchawki z mikrofonem, wyłączając jednocześnie głośniki. Możemy również wykorzystać słuchawki i mikrofon zewnętrzny, np. wbudowany w obudowę laptopa. Najsłabszą jakość uzyskamy wykorzystując głośniki komputerowe i mikrofon - zestaw niezalecany.

Po uruchomieniu TeamSpeak3 ukaże się nam okno kreatora konfiguracji. W kreatorze ważne elementy do ustawienia to: nick - pamiętajmy o netykiecie, sposób aktywacji mikrofonu - polecamy aktywację głosem, w tym przypadku dodatkowo ustawiamy czułość progu aktywacji. Pozostałe opcje ustawiamy według uznania i kończymy kreatora ustawień.

 

POROZMAWIAJMY... w drużynie Cool

Poniższy tekst to bardzo skrócony i fragmentaryczny opis funkcjonalności i działania programu. TeamSpeak3 posiada wiele cech i możliwości tutaj nieopisanych. Okno programu jest bardzo proste i intuicyjne, więc nawet niedoświadczony internauta w niedługim czasie sam pozna i opanuje nieopisane tutaj możliwości.

Jednak do przeprowadzenia pierwszej rozmowy ten opis nam wystarczy.

Teraz możemy nawiązać połączenie z jednym z tysięcy serwerów TeamSpeak3 dostępnych w Internecie, korzystając z listy serwerów lub wpisując adres ulubionego serwera.

Jeśli chcemy skorzystać z darmowego i ogólnodostępnego serwera TeamSpeak3 działającego w sieci Theridion, to:

  • wybieramy Połączenia a następnie Połącz
  • w miejscu Server Address wpisujemy ts3.theridion.pl
  • w miejsce Nick wpisujemy oczywiście swój nick
  • miejsce Password pozostawiamy puste
  • klikamy guzik Połącz

Po zalogowaniu do serwera wybieramy jeden z wolnych kanałów klikając na jeden z nich na liście lub tworzymy swój własny. Pamiętajmy, że osoba lub osoby z którymi chcemy się kontaktować, muszą znajdowac się w tym samym kanale co my.

Wykorzystując kilka kanałów rozmów, możemy dzielić się na drużyny, analogicznie do podziału uczestników gry.

Życzymy miłej zabawy.

Projekt i wykonanie: H15
Szerokopasmowy Internet THERIDION - Iłża i okolice